Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Klimatická zmena mojimi očami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Inak neskutočne rád by som videl, kedy posadili vedľa Petersona Gŕetu alebo podobného alarmistu a diskutovali by o problémoch klímy. To sa ľahko prednáša a káže bez oponentov ale položte alarmiston normálnu otázku a skončia.
 

 

To sa nikdy nestane, nakoľko aj tí "alarmisti" si uvedomujú, že Gréta nie je žiadny vedec s reálnym riešením ale len symbol, ktorý sa snaží prinútiť vlády niečo robiť (teda, oficiálne sa tak prezentuje). Ona sama nevie bez scenára (väčšinou od svojho otca) nič povedať. A samozrejme ani Peterson nie je klimatológ (či všeobecne vedec), takže diskutovať by mohli len všeobecne o následkoch, nie riešení...
 

 

je naozaj hlboko smutne, ze verejnost pocuva viac deti ci hercov, ci na druhej strane nejakych schizoidnych konspiratorov, ako tisice najinteligentnejsich a najvzdelanejsich ludi v oblasti - vedcov.
 

 

Problém vidím inde. Problém je v tom, že ani samotní vedci nie sú si istý, čo presne spôsobuje zmenu klímy (resp. v akom rozsahu) a čo sa s tým dá robiť. Preto dostávajú priestor tí, ktorí poukazujú na problém ale riešenie nechávajú na iných.

Pri ozónovej diere/vrstve to bolo jednoznačné - freóny ničia ozón, takže ich treba prestať používať. Jasné, stručné, nebolo o čom diskutovať. Pri skleníkových plynoch to už také jednoznačné nie je a čo je horšie - neexistuje jednoduché riešenie, ktorým by sa daný problém vyriešil. Riešenie typu - zatvorte všetky uholné elektrárne, prestaňte jazdiť na autách/lietať na lietadlách a prestaňte jesť mäso -- akože v podstate by to problém s CO2 a metánom vyriešilo, ale naráža to na jednu dosť podstatnú prekážku - ľudí :) Vlastne už aj na to majú niektorí riešenie - nemajte deti, čím sa časom zníži populácia a teda klesne spotreba/potreba.
 

Ani ozonova diera nie je jendoznacna

pretoze preklamovana miera ucinky freonov na ozonovyu vrstvu nebola nikdy vedecky potvrdena.
.
Navyse, predpovede o miznuti ozonovej diery vychdzajuce s hypotezy o ucinkoch freonoch sa rozchadzaju s pozrovanou realitou
 
Hodnoť

autor

Milý mladý priateľ je pekné, že rozmýšľaš mimo hlavný ekoprúd mládeže sledujúcej fascinovane mladú milú, uplakanú Grétku, ktorá vidí v ovzduší CO2.( Zaujalo ma napríklad, že hysterický prednes Grétky v OSN inšpiroval aj autora seriálu "Oteckovia" a použil ho včera aj on, hoci tentoraz bola "Grétka" na strome a hovorila svoju dojímavú reč bez papiera...

Zaujali ma tvoje slovám, citujem: "Poburujúce? Klepete si na čelo či ste si rovno odpľuli?"

Evidentne ti asi záleží, čo si myslia o tebe rovesníci, mladí zelení škriatkovia, asi najmä, čo si myslia mladé fanatické slečny ochotné urobiť NIEČO pre Gaiu. Nuž mladosť-pochabosť.

V každom prípade je tvoja aj naša budúcnosť už naplánovaná: vyhlásenie "klimatickej núdze" na smelý podnet PS na Slovensku, zákonom stanovené zrovnanie výrokov pochybovačov a popieračov holokaustu za čo zákon stanoví vysoké tresty, novoutvorená ekopolícia, ktorá podrobne preskúma tvoj klimaskeptický text a súd ti exemplárne naparí pár rokov, pretože o klimatickej zmene sa už nediskutuje.....

Nuž a v Ilave sa všetci popierači postupne stretneme. Nech je ti však útechou, že sa odrazu ocitneš vo výbornej spoločnosti ( nezabúdaj tiež, že v našich končinách sa z väzenia chodí do prezidentského úradu, hoci nie si blonďatý obľúbenec pekných šatov predstavujúcich Dunaj )....

( Aby som ťa nerozhodil, v mojom texte ide o nevkusnú iróniu a úbohé preháňanie....)
 
Hodnoť

Asi tak

Ono, ako každé kolektívne pobláznenie/poblúznenie, aj toto raz skončí. Len ťažko predvídať, koľko škôd dovtedy vznikne. Škôd na ľuďoch a civilizácii; planéta prežije, s nami či bez nás.

Keď padla Rímska ríša, európsku civilizáciu to vrhlo hádam o tisícročie nazad. Kým sa pokrok technológií a kvalita života dostali aspoň na pedošlý level. Teraz si spoločnosť koleduje o porovnateľný prúser, akurát väčšieho rozsahu.
 
Hodnoť

Gretu na vas, popierači :-)

Hodnoť

 

No ale fuj, ty bakaný popierač! Tento článok treba zmazať a tvoj blog okamžite slobodne a liberálne demokraticky zmazať. Klímu si rozvracať nenecháme!
 
Hodnoť

Zopar

komentarov...
1. piste viac...
2. "pite menej vina".... vzhladom na moje zivotne motto, ze "najlepsi priatel cloveka je kvasinka" , tym som vyvratil xtisicrocnu nepravdivu hypotezu so psom...ja s tym vinom neprestanem ani v iIave, kde skoncim za klimazlociny.
3. marias nehram....
 
Hodnoť

 

Najväčšou hrozbou súčasnosti i budúcnosti je snaha vedcov zbaviť sa zodpovednosti za klimatické zmeny. Najprv sa hovorilo o globálnom otepľovaní, za ktoré boli údajne zodpovedné skleníkové plyny čo sa vôbec nepotvrdilo. V dnešnej dobe sa vedci snažia hodiť zodpovednosť za klimatické zmeny na všetkých ľudí ktorí produkujú CO2. V skutočnosti sú za klimatické zmeny zodpovedný vedci ktorý rozmiestňujú družice na obežné dráhy okolo Zeme. Každá jedna družica i každý jeden kus kozmického odpadu ktorý zostane na obežnej dráhe okolo Zeme pripraví atmosféru Zeme o časť ľahkých plynov. Hoci vedci vedia, že atmosféra Zeme stratí každú sekundu 3 kg vodíka a 50 g hélia, túto skutočnosť ignorujú. Vďaka strate ľahkých plynov sa mení pomer plynov v atmosfére v prospech ťažkých plynov medzi ktoré patrí aj CO2. Nárast koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme nieje príčina klimatických zmien, ale indikátorom klimatických zmien spôsobených družicami a kozmickým odpadom.
Až sa Elonovi Muskovi podarí na obežné dráhy okolo Zeme rozmiestniť všetkých 12000 naplánovaných družíc, môžeme očakávať výrazné zrýchlenie klimatických zmien. Možno to ani dlho nepotrvá, až Vás Elon Musk presvedčí o tom že mám pravdu. Otázkou zostáva, či bude mať dnešná civilizácia ešte nejakú šancu na záchranu,
 

Fu

toto teda ani penicilin nevyriesi :D
 


Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 1 357
 2. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS-SD podobný hlasu z Generálnej prokuratúry?? 780
 3. Rudolf Pado: Hyeny v plášťoch a anemická veda na prahu Matovičovho experimentu 202
 4. Mišo Šesták: Vražedné susedské spory v stredoveku 173
 5. Soňa Bulbeck: Absurdnosť antikoronavírusových opatrení v praxi... 157
 6. Pavel Macko: Dobrý krok, ale do cieľa je ešte ďaleko. 125
 7. Pavol Kopecny: Celoplošné testovanie podľa mňa nie je rozumné. 111
 8. Ján Rudolf: Ako sme obstarali milióny antigénových testov 111
 9. Simona Kyselicová: Ako sa (ne)dodržujú nariadenia počas cesty lietadlom 109
 10. Martin Greguš: Premiér Matovič vs Občan Greguš. Igor, hovorím ti NIE 77

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Bohm: Lockdown = zníženie šírenia nákazy, otvorenie = nárast a stále dokola, prečo?
 2. Ivan Čarnogurský: SYMBOL 1488 JE FAŠISTICKÝ SYMBOL
 3. Patrik Lenčéš: A čo na to Boh? Nebojte sa!
 4. Marian Vojtko: Čo to pápež povedal?
 5. Jan Vaněra: Navštívili sme Žarnovicu - 17.10.2020
 6. Marian Letko: Venované popieračom a sebcom
 7. Štefan Vidlár: 13. komnata
 8. Miriam Studeničová: Už nie slová, ale činy! Blíži sa k nám dianie v znamení kríža!
 9. ADRA Slovensko: Dobrovoľníctvo v Gruzínsku, kde čas plynie akosi pomalšie
 10. František Cudziš: Chytá vás, SME-tiari, panika?


Už ste čítali?